Zadzwoń i umów wizytę: +48 573 483 555

Karboksyterapia

Karboksyterapia to rewolucyjny zabieg na światowym rynku medycyny estetycznej i kosmetologii.

Zabieg polega na śródskórnym lub poskórnym podaniu medycznego dwutlenku węgla CO2 w celach terapeutycznych, przy pomocy specjalnego certyfikowanego urządzenia kontrolującego ciśnienie i przepływ gazu  J U L I E.

Korzystne działanie karboksyterapii potwierdzono już w 1930 roku, zauważając, że kąpiel z dodatkiem tego gazu przyspiesza gojenie się ran. Trwałe efekty skłoniły lekarzy do opracowania procedur wstrzykiwania CO2 śródskórnie i podskórnie. W całej Europie dwutlenek węgla stosowany jest w medycynie od ponad 80 lat, a aktualnie karboksyterapia znajduje szerokie zastosowanie i niezwykłą skuteczność w zabiegach medycyny estetycznej na całym świecie.

Metoda ta świetnie sprawdza się w tzw. terapiach łączonych – w naszym gabinecie znakomicie uzupełnia się z zabiegami mezoterapii igłowej dając niesamowite rezultaty.

W wyniku zabiegu karboksyterapii w ciągu 7 dni od momentu podania dwutlenku węgla, następuje zwiększenie dopływu tlenu do tkanek, następuje stymulacja produkcji kolagenu i elastyny, co w wpływa na ujędrnienie i uelastycznienie skóry. Znacznej poprawie ulega krążenie krwi, co znajduje zastosowanie m.in. podczas kondycjonowania stanu skóry głowy i struktury włosów. W wyniku serii zabiegów skóra staje się napięta, jędrna, a w efekcie końcowym długotrwale dotleniona i nawilżona.

Terapia dwutlenkiem węgla okrzykniętym jako”cudowny gaz” jest pomocna w wielu problemach estetycznych. Może być zarówno uzupełnieniem zabiegów wypełniającyh i liftingujących, jak i propozycją dla osób, które szukają metod niewymagających wstrzykiwania wypełniacza czy botoksu. Co ważne – nie wyklucza z codziennych zajęć, już 10 minut po zabiegu można wrócić do normalnej aktywności.

Na czym polega zabieg?

Podczas zabiegu wykonywane są delikatne nakłucia połączone z podaniem/wpuszczeniem gazu w skórę. Wkłucia są praktycznie bezbolesne, a jedyny dyskomfort zabiegu pochodzi z samego podania gazu do tkanki powodując uczucie ucisku, rozpierania, lekkiego mrowienia, czasami uczucia zimna, ciepła. Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona co znika samoczynnie niedługo po skończeniu. Te niewielkie nieprzyjemności są wynagradzane pacjentowi bardzo zadowalającymi rezultatami po serii zabiegowej.

Metoda karboksyterapii jest klinicznie sprawdzona, w pełni bezpieczna a przy tym małoinwazyjna, dająca spektakularne efekty. Przedawkowanie tego gazu jest niemożliwe – nadmiar CO2 po ok. 5 minutachy jest natychmiast wydalany z organizmu wraz z wydychanym powietrzem.

Czy wiesz, że…?

U 30 letniej osoby dopływ tlenu spada o około 25%, a u 40-letniej o około 50% na rzecz zaopatrzenia w tlen narządów wewnętrznych. Przy zmniejszonej ilości O2 regeneracja komórek odbywa się z trudem, a funkcje tworzenia kolagenu i elastyny są upośledzone, co prowadzi do utraty elastyczności skóry.

na tydzień przed zabiegiem zaleca się odstawienie substancji rozrzedzających krew jak: aspiryna, akard i innych środków obniżających krzepliwość krwi. Nie należy pić alkoholu w dużych ilościach przed zabiegiem. Można zastosować maść wzmacniającą z witaminą K.

po zabiegu przez okres około tygodnia nalezy unikać opalania i wystawiania skóry na silne zmiany temperatury. Należy unikać możliwości zakażenia. Odradza się korzystanie z sauny, siłowni , basenu, jaccuzi do kilku dni po zabiegu.

Wskazania do zabiegu

 • cellulit
 • cienie pod oczami
 • miejscowo nagromadzona tkanka tłuszczowa
 • rozstępy
 • starzenie się skóry
 • utrata jędrności skóry
 • wypadanie włosów
 • zmarszczki

Zalety

 • wszechstronność (poprawia wiele problemów skórnych)
 • nowoczesność
 • bezbolesność
 • krótki czas trwania zabiegu
 • skuteczność potwierdzona badaniami
 • bezpieczeństwo
 • minimalny czas rekonwalescencji

Umów się już teraz!

Najczęściej zadawane pytania

Jakie są przeciwwskazania?

 • ciąża i karmienie piersią

 • nadciśnienie

 • zmiany zapalne i chorobowe w obszarze zabiegu w tym opryszczka

 • niedawno przebyty zawał serca, dusznica

 • choroby układu odpornościowego

 • egzema, wysypka

 • blizny koloidowe, zaburzenia gojenia

 • przebyte niedawno zabiegi chirurgiczne

 • nowotwory i stany przed nowotworowe (znamiona)

 • epilepsja

 • pokilodermia
 • zakrzepowe zapalenie żył

 • zator tętnicy płucnej

 • jaskra

 • hemofilia

 • anemia sierpowata

 • ciężkie choroby płuc

 • niewydolność nerek

Jak karboksyterapia wpływa na cienie pod oczami?

Ciemne cienie na dolnej powiece są wynikiem zaburzenia krążenia krwi w tych obszarach. Często leniwy, powolny przepływ krwi, daje podstawę do gromadzenia się krwi w tym obszarze. Przez cienką skórę skórę dolnej powieki jest ona widoczna właśnie jako ciemne, niebieskawe cienie pod oczami. Urządzenie do zabiegu karboksyterapii jako jedyne pozwala na działanie tak blisko oka! Dotlenienie tych obszarów zabiegiem uaktywnia komórki oraz prowadzi do powstania nowych, które odmładzając skórę nadają jej świeży, zdrowy wygląd. Zostaje przywrócone i pobudzone mikrokrążenie, zalegająca krew jest odprowadzona z leczonego obszaru, redukując cienie pod oczami. Efekt widoczny jest już po pierszym zabiegu! Po serii zabiegów okolice oczu są świetliste, zdrowsze, a efekty utrzymują się ponad 6 miesięcy.

Jak karboksyterapia wpływa na redukcję cellulitu?

Cellulit spowodowany jest nieprawidłowym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej głównie w okolicach pośladków, ud, brzucha, ramion, powodującym nierówności na powierzchni skóry, a towarzyszą mu zmiany w budowie tkanki łącznej. Wyróżnia się IV fazy rozwoju cellulitu. W poczatkowym etapie jest on widoczny tylko przy "ściśnięciu" skóry w postaci lekkich nierówności przypominających powierzchnię skórki pomarańczy, w kolejnych etapach jest już widoczny gołym okiem aż do powstania dużych nierówności. Karboksyterapia osłabia komórki tłuszczowe już samym urazem ciśnieniowym. Po podaniu do tkanki tłuszczowej dwutlenku węgla dochodzi do stanu zapalnego, dzięki któremu następuje stymulacjia produkcji kolagenu i elastyny (włokien tkanki łączej). Przebudowa skóry zaczyna się już od pierwszego zabiegu, włókna kolagenowe ulegają kurczeniu, poprawie lub wznowieniu ulega mikrokrążenie; komórki zaczynają się przebudowywać , są bardziej odżywione, dzięki czemu w efekcie skóra zostaje wygładzona i sprężysta. Karboksyterapia jest jedyną metodą wpływającą na wszystkie czynniki odpowiedzialne za powstanie cellulitu. Dzięki kompleksowemu działaniu terapii, jest to najlepszy z dotychczasowych sposobów w niemalże całkowitej redukcji cellulitu.

Jak karboksyterapia działa na blizny i rozstępy?

Dwutlenek węgla aplikowany jest pod warstwę powierzchniową blizny powodując poszerzenie kapilar, co znacznie ułatwia przepływ krwi. Układ krążenia traktuje napływ CO2 jako deficyt tlenu, który w zwiększonych ilościach jest dostarczany w raz z krwią do leczonego obszaru, a dzieki temu zwiększeniu ulega cyrkulacja krwioobiegu. Zupełnie podobnie jest w przypadku rozstępów – za sprawą działalności dwutlenku węgla podanego śródskórnie bezpośrednio w rozstęp zachodzi synteza kolagenu i elastyny, będąca wynikiem wzmożonego przepływu krwi bogatej w tlen i substancje odżywcze. Osteczne efekty pozabiegowe widoczne są około pół roku po zakończeniu serii. Najlepsze rezultaty osiagane sa w przypadku świeżych blizn i rozstępów.

Jak działa zabieg?

Dwutlenek węgla to bezwonny, bezbarwny, niepalny gaz naturalnie występujący w naszym organiźmie, głównie jako efekt metabolizmu komórkowego. Wysokie stężenie CO2 jest oznaką słabej cyrkulacji krwi. W momencie podania pod skórę dwutleku węgla, mózg odbiera sygnał, że organizm jest niedotleniony. Pierwszym efektem bezpośrenio po padaniu gazu do tkanki jest gwałtowne rozszerzenie naczyń krwionośnych i zwiększenie przepływu krwi, co skutkuje lepszym odżywieniem i dotlenieniem tkanek. Po podaniu do tkanek dwutlenek węgla wchodzi w reakcję z wodą tworząc kwas węglowy. Pod wpływem następujących po tym reakcji dochodzi do zmiany pH, co sprzyja szybszemu oddawaniu cząsteczek tlenu przez hemoglobinę zawartą w krwi. Obszar zabiegowy jest w efekcie mocno dotleniony. Poprzez zmianę pH i rozerwanie połączeń między warstwami skóry dochodzi do wytworzenia stanu zapalnego, następuje stymulacja włókien kolagenu i elastyny do intensywnej regeneracji. Skóra staje się gładsza, odnowiona, bardziej jędrna, zwiększa się jej grubość

Szukaj

Ustal termin

Wypełnij poniższy formularz, żebyśmy mogli skontaktować się z Tobą i ustalić szczegóły.

Administratorem danych jest BI SYSTEM Piotr Białecki z siedzibą ul. Energetyków 8, 44-330 Jastrzębie-Zdrój, PL, NIP: PL6330001276. Dane wpisane w formularzu kontaktowycm będą przetwarzane wyłącznie w celu udzielania jednorazowej odpowiedzi na przesłane zapytanie.