Zadzwoń i umów wizytę: +48 573 483 555

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa jest bardzo skuteczną, a przy tym bezpieczną metodą leczenia różnych problemów skórnych. Podczas zabiegu wstrzykiwane są małe dawki substancji leczniczych w miejsca, które tego potrzebują.

Zabiegi mezoterapii igłowej mają za zadanie dostarczenie substancji powodujących biorewitalizację, bioregenerację oraz nawilżenie bezpośrednio w głębsze warstwy skóry. To również zabiegi o znaczeniu profilaktycznym w przypadku zmarszczek, wiotkości skóry, wypadania włosów. Świetnie pomagają zredukować zmiany skórne typu cellulit, rozstępy.

Podczas mezoterapii igłowej wprowadzając w skórę substancje aktywne wielokrotnymi nakłuciami igłą powodowane są urazy w skórze. Jest to ogromną zaletą zabiegu ponieważ właśnie poprzez nakłucia/urazy wymuszany jest proces gojenia skóry. Dzięki temu dochodzi do licznych etapów regeneracyjnych i stymulujących procesy naprawcze, co dodatkowo doprowadza do odmłodzenia skóry. Jest to metoda naturalna, dająca długotrwałe efekty.

Zabiegi zalecane są zarówno młodym osobom, ponieważ doskonale korygują pierwsze zmarszczki, jak i starszym, dlatego że doskonale wpływają na ogólną poprawę wyglądu skóry. Dając szybkozauważalne i odczuwalne rezultaty, korzystnie wpływają na psychikę pacjentek.

Do zabiegu mezoterapii igłowej dobierane są odpowiednie koktajle zawierające substancje aktywne pomagające zwalczać dany problem skórny. Głównymi składnikami koktajli są: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna, kompleksy multiwitaminowe, wyciągi roślinne, substancje lipolityczne, minerały, aminokwasy.

Zabiegi wykonywane są medycznymi preparatami przeznaczonymi do mezoterapii igłowej, np CYTOCARE 532. Indywidualnie dobrane koktajle zabiegowe są gwarancją świetnych efektów.

Na tydzień przed zabiegiem zaleca się odstawienie substancji rozrzedzających krew jak: aspiryna, akard i innych środków obniżających krzepliwość krwi. Nie należy pić alkoholu w dużych ilościach przed zabiegiem. Można zastosować maść wzmacniającą z witaminą K.

Po zabiegu przez okres około tygodnia nalezy unikać opalania i wystawiania skóry na silne zmiany temperatury. Należy unikać możliwości zakażenia. Odradza się korzystanie z sauny, siłowni , basenu, jaccuzi do kilku dni po zabiegu.

Wskazania do zabiegu

 • cienie pod oczami
 • skóra odwodniona
 • starzenie się skóry
 • sucha skóra
 • utrata jędrności skóry
 • wiotka skóra
 • wypadanie włosów
 • zmarszczki

Zalety mezoterapii igłowej

 • niechirurgiczna, naturalna metoda
 • natychmiastowe rezultaty – wzrost nawilżenia, elastyczności, jędrności, rozświetlenie skóry
 • długotrwałe rezultaty – niemal całkowita redukcja płytkich zmarszczek, redukcja zmarszczek głębokich, przywrócona gładkość i gęstość skóry, zdrowsze mocniejsze włosy, zmniejszenie widoczności przebarwień

Umów się już teraz!

Najczęściej zadawane pytania

Jakie są przeciwwskazania?

 • ciąża, karmienie piersią

 • aktywne infekcje wirusowe (np.opryszczka), grzybicze, bakteryjne

 • stosowanie leków rozrzedzających krew
 • skłonność do powstawania blizn przerostowych

 • aktywna bądź przebyta choroba nowotworowa
 • tendencje do powstawania bliznowców

 • stwierdzone uczulenie na kwas hialuronowy

Czy skadniki z kremów i balsamów przenikają tak samo głęboko jak substacje w mezoterapii?

Składniki kremów i balsamów mają utrudnioną drogę przenikania do głębszych warstw skóry. Sama skóra składa się z trzech głównych warstw: naskórek, skóra właściwa, tkanka podskórna (tłuszczowa). Substancje aktywne z kremów w większości zatrzymują się przez barierę naskórkową, niedocierając do wartw skóry do których dotrzeć powinny. W metodzie mezoterapii igłowej dzięki wstrzyknięciu substancji aktywnych mamy niemal 100% pewność, że składniki docierają tam gdzie są potrzebne. Śródskórne i podskórne nakłucia gwarantują nam pewną drogę podania preparatu, a co za tym idzie odczuwalne i widoczne świetne efekty.

Czy jest to zabieg bolesny?

Odczucia zabiegowe w dużej mierze zależne są od dyspozycji dnia. Mimo, że zabieg nie jest zaliczany do bolesnych, śmiało można zastosować znieczulenie specjalnym kremem znieczulającym aby złagodzić ewentualne nieprzyjemne doznania zabiegowe i zwiększyć komfort pacjenta.

Czy po zabiegu można wrócić do codziennych czynności?

Po zabiegu mogą pojawić się delikatne zaczerwienienia po wkłuciach i grudki, które z reguły znikają po kilku godzinach. Może się zdarzyć, że igła trafi w naczynko krwionośne pozostawiając niewielkiego siniaka. Po zabiegu wyjście na bal nie będzie najlepszym pomysłem, jednak pójście do pracy na następny dzień będzie jak najbardziej możliwe. Już na następny dzień można nałożyć na skórę delikatny makijaż.

Czy zabiegi można wykonywać o dowolnej porze roku?

Tak, mezoterapię igłową można wykonywać o dowolnej porze roku. Skóra do zabiegu nie może być świeżo opalona dlatego kilka dni po powrocie z wakacji należy się powstrzymać od tego typu zabiegów.

Kiedy będą zauważalne efekty pozabiegowe?

W przypadku skóry twarzy pierwsze efekty odczuwalne i zauważalne będą tuż po pierwszym zabiegu – skóra będzie bardziej nawilżona i odżywiona, nabierze promiennego blasku. W przypadku wypadania włosów proces ten zostaje zatrzymany, a u wielu pacjentów zacznie się etap odrastania nowych włosów. Skuteczność zabiegów potwierdzono także w walce z cellulitem: poprawa metabolizmu komórek tłuszczowych skutkuje ujędrnieniem skóry i w zależności od wyjściowego stopnia cellulitu jego całkowitym usunięciem lub znacznym zredukowaniem efektu skórki pomarańczowej.

Szukaj

Ustal termin

Wypełnij poniższy formularz, żebyśmy mogli skontaktować się z Tobą i ustalić szczegóły.

Administratorem danych jest BI SYSTEM Piotr Białecki z siedzibą ul. Energetyków 8, 44-330 Jastrzębie-Zdrój, PL, NIP: PL6330001276. Dane wpisane w formularzu kontaktowycm będą przetwarzane wyłącznie w celu udzielania jednorazowej odpowiedzi na przesłane zapytanie.