Depilacja laserowa Light Sheer Duet

Koniec z niechcianym owłosieniem!

Jako jedyny gabinet w Jastrzębiu-Zdroju posiadamy na stałe w ofercie zabiegi depilacji laserowej laserem diodowym Light Sheer a co za tym idzie na zabieg możesz się umówić w dowolnym dla siebie terminie. Od wielu lat specjalizujemy się w zabiegach laseroterapi czego dowodem są setki zadowolonych klientów.

Dlaczego Light Sheer Duet? Laser amerykańskij firmy Lumenis to najszybsze i zarazem najmocniejsze urządzenie z cenionej na całym świecie serii LightSheer®, uchodzący za najskuteczniejszy laser w fotodepilacji. Light Sheer Duet posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez amerykański Urząd ds. Leków i Żywności w USA (FDA) honorowany na całym globie.

Dlaczego „Duet”? Posiada dwie głowice: jedną o polu zabiegowym 9x9mm do depilacji trudnodostępnych miejsc oraz drugą o znacznie większym okienku zabiegowym 22x35mm wzbogaconą o technologię zasysania. Dzięki wprowadzonym zmianom czas trwania zabiegu zostaje znacznie skrócony, a sam zabieg jest niemal całkowicie bezbolesny.

Depilacja laserem Light Sheer Duet to metoda:

  • trwała
  • bezpieczna
  • bezbolesna

Laser Light Sheer Duet usuwa niechciane włosy na stałe, bezinwazyjnie, nie pozostawiając uszkodzeń na skórze. To gwarancja skuteczności i oczekiwanych rezultatów przy niewielkiej liczbie zabiegów.

 

Jak działa depilacja laserowa?

Każdy włos składa się z trzonu włosa, który korzeniem włosa przechodzi w mieszek włosowy. Na samym dnie mieszka włosowego, w tzw. opuszcze włosa, znajduje się macierz- aktywnie wzrastająca część włosa, wraz z dostarczającą jej pożywienia brodawką skórną. Aby usunąć na trwałe włos, należy zniszczyć jego mieszek włosowy wraz z macierzą.

Podstawową zasadą działania depilacji laserowej jest zjawisko tzw. selektywnej fototermolizy. Polega ono na tym, że podczas zabiegu światło lasera przenika przez skórę (od 2-5mm w głąb) i jest pochłaniane przez ciemny barwnik znajdujący się we włosie. Pochłonięta przez barwnik korzenia włosa energia świetlna lasera jest zamieniana na energię cieplną, która wypala komórki odżywcze włosa (znajdujące się w mieszku włosowym) i tym samym zapobiega ponownej regeneracji włosa i jego odrastaniu. Dzięki temu po zabiegu następuje uszkodzenie mieszka który przestaje produkować nowe włosy.

Przy zabiegu usuwania owłosienia laserem istotną rolę odgrywa cykl wzrostu włosa. Podzielony jest na 3 fazy: anagen, katagen i telogen.Wszystko byłoby bardzo proste gdyby nie jedna ważna kwestia: trwałe zniszczenie mieszka włosowego najskuteczniejsze jest dla włosów w fazie anagenu będącą fazą wzrostu aktywnego włosa. To właśnie w tej fazie występuje najlepsze „połączenie” pomiędzy trzonem włosa i mieszkiem, wówczas światło laserowe pochłaniane przez barwik włosa bez trudu dostanie się do macierzy mieszka włosowego i skutecznie go zniszczy. Pozostałe okresy wzrostowe naszych włosów – faza zaniku (katagen) i spoczynku (telogen) są „nieme” na działanie lasera. Po fazie telogenu ponownie następuje faza anagenu idealna do wykonania zabiegu.

Ponieważ nie wszytskie włosy rosną równocześnie, na danym obszarze ciała występują różne fazy wzrostu. Warunkuje to potrzebę powtarzania zabiegów ok.4-6 razy, co pozwoli na usunięcie niemal wszystkich włosów.

Osoby o włosach cieńszych lub niezupełnie ciemnych, muszą liczyć się ze słabszym efektem pozabiegowym ze względu na zbyt małą zawarość ciemnej melaniny we włosie. Osoby z ciemnymi mocnymi włosami po pełnej serii depilacyjnej będą miały na trwale usunięte włosy w ok.90% . Pozostałe i czasowo pojawiające się włosy są zdecydowanie delikatniejsze, jaśniejsze, słabsze i zwykle nie przeszkadzają pacjentom.

W przypadku występowania zaburzeń hormonalnych, może zaistnieć potrzeba przeprowadzenia większej ilości zabiegów depilacji dla uzyskania lepszych wyników, a następnie powtarzania ich np. raz w roku.

  1. Bezpośrednio przed zabiegiem należy zgolić włosy w miejscu depilacji – wykonujemy to dzień wcześniej lub w ten sam dzień.
  2. Bezpośrednio przed zabiegiem skóra powinna być umyta i niczym nie posmarowana.
  3. Skóra nie może być przesuszona i podrażniona. Zalecamy stosowanie kremów i balsamów na kilka dni przed zabiegiem oraz picie ok 2 litry wody mineralnej dziennie.
  4. Przed każdym zabiegiem jak i pomiędzy zabiegami włosów nie można wyrywać (wosk, pęseta, depilatory mechaniczne) przez okres conajmniej 4 tygodni. Można natomiast je golić, przycinać lub depilować kremem, choć ten ostatni sposób należy zakończyć tydzień wcześniej.
  5. Stosowanie kremów lub maści z Vit. A, retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac, Retin A i inne), Vit. C i kwasami owocowymi lub substancjami złuszczającymi w miejscu depilowanej powierzchni wymaga 4 tygodni przerwy przed zabiegiem.
  6. Peelingi (gruboziarniste, chemiczne, mocno złuszczające, mikrodermabrazja ) należy zaprzestać wykonywać 1 tydzień wcześniej.
  7. Przerwa do zabiegu po kuracji antybiotykowej wynosi ok 3 tygodnie.
  8. Terapia doustna retinoidami wymaga 6 miesięcznej przerwy pomiędzy końcem kuracji i pierwszym zabiegiem depilacji poprzedzonym próbą laserową.
  9. Leki światłouwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu (dziurawiec, nagietek, herbata Figura 1, 2) wymagają odstawienia na minimum 1 tydzień przed zabiegiem.
  10. Aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegu (bakteryjne, wirusowe, grzybicze) stanowią przeciwwskazanie do zabiegu. Zabieg jest możliwy ok.1 miesiąc po infekcji.
  11. Aktywna opalenizna jest przeciwwskazaniem do zabiegu. Minimalna przerwa po insolacji naturalnej lub solarium to 4-7 tygodni. „Opalenizna” uzyskana w wyniku stosowania samoopalaczy (kremy, zabiegi typu air-brush) stanowi również przeciwwskazanie do zabiegu. Depilacja jest możliwa po jej ustąpieniu.
  12. W czasie wykonywania serii depilacji laserowej pach nie można stosować blokerów potu typu Etiaxil, Antidral, Perspiblock, Ziaja Bloker oraz mocnych antyperspirantów.

Po zabiegu depilacji laserowej niezwykle istotne jest aby w odpowiedni sposób dbać o poddany zabiegowi obszar. Dlatego:

  1. następne zabiegi należy wykonywać w odstępach 5-10 tygodni w zależności od zaleceń kosmetologa
  2. opalanie jest bezwzględnie przeciwwskazane do 2 tygodni po zabiegu (w trakcie serii zabiegowej w ogóle nie można opalać depilowanego obszaru); w tym okresie należy stosować kremy z filtrami anty-UVA i B z filtrem SPF 50+
  3. po zabiegu nie należy korzystać z sauny, basenu, jaccuzi do czasu ustąpienia obrzęku/podrażnień i powrotu skóry do normalnego stanu
  4. bezpośrednio po zabiegu należy unikać znacznego wysiłku fizycznego (np. intensywne ćwiczenia na siłowni)
  5. bezpośrednio po zabiegu depilacji twarzy nie powinno się stosować podkładów, ponieważ może to przyczyniać się do większego podrażnienia skóry
  6. bezpośrednio po zabiegu depilacji laserowej nóg oraz okolic bikini zalecamy zwiewne, lekkie ubranie; nie należy ubierać obcisłych lub nieprzepuszczających powietrza spodni
  7. naturalnym objawem po zabiegu jest czasowy obrzęk i/lub zaczerwienienie depilowanego obszaru skóry oraz/lub strupki. Może dojść także do hiperpigmentacji czyli czasowego ściemnienia naskórka w leczonej okolicy, co najczęściej zdarza się u osób mocno opalonych lub ciemnoskórych.
  8. podrażnienie może utrzymywać się przez 2 tygodnie po zabiegu. W tym czasie skórę nalezy traktować delikatnie:
    • myć żelem bezmydłowym lub tonikiem albo mleczkiem bezalkoholowym, ew. czystą wodą
    • nie stosować dezodorantów i antyperspirantów (jeśli depilacja dotyczyła pach)
    • stosować zasypkę, krem lub maść Alantan Plus, Bepanthen, Dermopanthen, Zinalfat
    • delikatnie osuszać skórę, nie trzeć, nie drażnić w inny sposób
    • ok. tydzień po zabiegu można wykonać peeling drobno/gruboziarnisty
    • włosów nie wyrywamy, nie woskujemy, nie depilujemy depilatorem mechanicznym
    • włosy między zabiegami depilacji można golić maszynką.

Wskazania do zabiegu

  • nadmierne owłosienie
  • torbiel włosowata
  • wrastające włosy
  • zapalenie okołomieszkowe

Umów się już teraz!

Najczęściej zadawane pytania

Jakie są przeciwwskazania?

  • ciąża, karmienie piersią
  • świeża opalenizna
  • zażywanie leków, ziół światłouczulających
  • terapia doustna retinoidami (Roaccutane) – 6 miesięcy po zakończeniu
  • depilacja woskiem, pęsetą do 4 tygodni przed zabiegiem
  • aktywna bądź przebyta choroba nowotworowa
  • opryszczka, zmiany wirusowe, bakteryjne w miejscu depilacji
  • bielactwo, łuszczyca, rybia łuska

Czy jest to metoda bezpieczna?

Tak, jest to metoda bezpieczna stosowana od ok 20 lat w Europie i Stanach Zjednoczonych. Dotychczas nie odnotowano żadnych niebezpiecznych efektów po zabiegach depilacyjnych. Wiązka lasera nie działa ogólnoustrojowo- przenika jedynie na 2-5mm wgłąb skóry. Oczywiście istnieje szereg przeciwwskazań, które są omawiane podczas wywiadu medycznego przy konsultacji poprzedzającej zabieg. Dodatkowo pacjenci muszą stosować się do zaleceń kosmetologów w okresach pozabiegowych co zwiększa bezpieczeństwo i zmniejsza ryzyko ewentualnych skutków ubocznych.

Czy na pewno jest to metoda trwała?

Po wykonaniu serii zabiegów możemy trwale usunąć ok. 90% owłosienia. Niewielka ilość włosów może pojawić się w ciągu reszty życia. U kobiet najczęściej związane to będzie ze zmianami w gospodarce hormonalnej: w czasie ciąży, przyjmowania leków hormonalnych, w okresie przekwitania, przy problemach endokrynologicznych. Z reguły jednak jest to niewielka liczba włosów, które również można usunąć laserem.

Czy zabiegi poprzedza konsultacja?

Pierwszy zabieg poprzedzony jest bezpłatną konsultacją z kosmetologiem. Podczas konsultacji przeprowadzany jest wywiad medyczny, oceniony zostaje kolor i grubość włosów. Osoby zakwalifikowane do zabiegu mają wykonywaną tzw. próbę laserową z ustaleniem opytmalnych dla danego fototypu skóry parametrów zabiegowych.

Jak należy przygotować się do zabiegu?

Przed zabiegiem pacjent musi w domu umyć i zgolić depilowaną partię ciała. Skóra powinna być czysta, ogolona i nieczym nieposmarowana. Do pierwszej wizyty konsultacyjnej o ile jest to możliwe należy zostawić kilkudniowy zarost.

Jak wygląda skóra po zabiegu?

Każda skóra reaguje na zabieg w sposób indywidualny. Naturalną reakcją jest rumień i /lub obrzęk okołomieszkowy, zwykle krótkotrwały. Zdarza się, że w miejscach gdzie były mocne ciemne włosy występują strupki, które po kilku dniach zanikają.

Jak należy postępować ze skórą po zabiegu?

Po zabiegu należy delikatnie obchodzić się ze skórą i traktować ją tak jakby była mocno podrażniona, czyli: nie trzeć, nie drażnić, nie peelingować, delikatnie osuszać. Przez kilka dni na obszar pozabiegowy należy nakładać krem lub maść Alantan, Bepanthen lub Dermopanthen. Po zabiegach świetnie sprawdzają się preparaty do pielęgnacji skóry dzieci. Jeśli zabieg dotyczył skóry twarzy to zalecane jest mycie żelem bezmydłowym, mleczkiem bezalkoholowym. Na twarz bezpośrednio po zabiegu nie zaleca się nałożenia makijażu. W przypadku skóry pach tuż po zabiegu nie można stosować dezodorantu lub antyperspirantu.

Ile zabiegów należy wykonać?

Aby pozbyć się niechcianego owłosienia nalezy wykonać ok 4-6 zabiegów w odstępach zalecanych przez kosmetologa. Całkowita liczba zabiegów jest zależna od oczekiwań pacjenta jak i od skłonności do występowania nadmiernego owłosienia szczególnie u osób z zaburzeniami endokrynologicznymi. Czterokrotne powtórzenie zabiegu znacznie zredukcję ilości włosków, skopoduje ich osłabienie i spowolnienie wzrostu a często wyeliminowanie ich całkowite. Potrzeba powtarzania zabiegów związana jest z cyklem wzrostu włosa, w którym wyróżniono 3 fazy wzrostu. Włosy na ciele są w tym samym czasie w różnych fazach wzrostu. Celem depilacji jest naświetlenie i przez to usunięcie tych włosów, które są w fazie anagenu czyli fazie wzrostu aktywnego. Włosy będące w dwóch pozostałych fazach wzrostu nie zaabsorbują dostatecznej dawki promieniowania lasera i zachowają zdolność regeneracji i dalszego wzrostu. Konieczne jest więc wykonanie kilku zabiegów, aby zaaplikować światło lasera na włosa we właściwej fazie.

Jak przebiega zabieg?

Zabieg każdej partii ciała przebiega w podobny sposób. Pacjent w domu przygotowuje skórę do zabiegu myjąc i zgalając miejsce depilacji. W gabinecie na łóżku zabiegowym w obszarze depilacji kosmetolog przykłada głowicę lasera i oddaje tzw. "strzał". . W głowicy znajduje się tzw. plamka lasera przez którą wydostaje się wiązka światła lasera. Głowicę kolejno przykłada się miejsce obok miejsca i poddaje się zabiegowi całą depilowaną powierzchnię. Jeśli pacjent odczuwa lekki dyskomfort związany z odczuciami depilacyjnymi, wówczas przed oddaniem "strzału" przykładany jest kompres chłodzący który negatywne odczucia sprowadza do minimum.

Jaki jest czas trwania zabiegu?

Czas trwania zabiegu zależny jest od depilowanych partii. W przypadku małych fragmentów depilacyjnych typu wąsik, sutki, pachy zabieg trwa ok.5-10minut, natomiast przy większych partiach ciała typu łydki, uda, plecy czas ulega wydłużeniu do ok.60minut.

Czy zabieg jest bolesny?

Depilacja laserowa jest metodą niezupełnie bezbolesną co jest uwarunkowane osobniczą wrażliwością na ból, dyspozycją dnia, ilością i grubością włosów. Są osoby które podczas zabiegu zasypiają :) a są też takie dla których sam zabieg nie będzie przyjemny. Często miejsca ciemniejsze są bardziej wrażliwe na ból. Nie ma konieczności znieczulenia do zabiegu. Mała głowica Lightsheera posiada specjalną ramkę szafirową, która po przyłożeniu do skóry schładza ją, działając znieczulająco. Duża głowica zaopatrzona jest w system zasysania,który redukuje do minimum odczucie niewielkiego bólu przy samym oddawaniu strzału. W razie potrzeby podczas depilacji kosmetolog schładza skórę zimnym kompresem znacznie ograniczającym jakiekolwiek negatywne odczucia zabiegowe.

Co będzie się działo z włosami po zabiegu?

Po zabiegu pacjenci odnoszą wrażenie, że włosy nadal rosną, ponieważ uszkodzone w trakcie zabiegu włosy na początku pozostają w skórze i przesuwają się w kierunku jej zewnętrznej powierzchni. Może to dawać wrażenie, że włosy wciąż rosną. W tym okresie, jeśli martwe włosy są szczególnie uciążliwe (są szorstkie i sztywne), można je podgolić. Niemniej jednak wypadają one ze skóry po ok. 2-3 tygodniach. Skóra stanie się niemal całkowicie gładka aż do momentu kiedy pojawi się następna partia włosów w fazie wzrostu aktywnego. Ponieważ fazy spoczynku są różne dla włosów zlokalizowanych w różnych okolicach ciała, różne są też odstępy między zabiegami. W przypadku twarzy odrost pojawia się po 4-6 tygodniach od poprzedniego zabiegu, na pozostałych częściach ciała po ok. 6-10 tygodniach.

Co można robić w włosami między zabiegami?

Między zabiegami włosy można jedynie golić lub stosować kremy do depilacji chemicznej. Wykluczone jest wyrywanie włosów pensetą, depilatorem mechanicznym, woskiem, czy też pastą cukrową. Tydzień po zabiegu można stosować peelingi gruboziarniste lub drobnoziarniste lub też masować skórę szorstką rękawicą/gąbką co ułatwi "wyjście" włosów i zapobiegnie ich ewentualnemu wrastaniu u osób z taką skłonnością.

Jak długo trzeba czekać na pierwsze efekty?

Pierwsze efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Każdorazowo udaje się zlikwidować około 30% włosów. Redukcja zauważalna dla pacjenta następuje po ok.3 zabiegu. Po zabiegu wszystkie włosy wypadają ponieważ wszystkie zostały ogrzane światłem lasera (spalone), a ilość włosów usuniętych na stałe to będzie ilość włosów, w których zniszczono komórki macierzy. Z reguły po każdym zabiegu jest to ok 10-30% jednak procent ten zależy od miejsca depilacji.

Czy po zabiegu stan skóry będzie przeszkadzał w codziennych czynnościach?

Stan skóry nie utrudnia codziennych czynności. Zaraz po zabiegu można powrócić do szkoły, pracy itp.

Kiedy osiągane są najlepsze efekty?

Najlepsze efekty osiągane są u osób z kruczoczarnymi grubymi włosami i bardzo jasną skórą. W przypadku skór śniadych lub z utwaloną opalenizną ilość melaniny w skórze jest na tyle duża, że energia lasera zamiast zostać pochłonięta przez melaninę we włosie, zostanie "wsiąknięta" przez skórę. W takich przypadkach skuteczność działania lasera jest mniejsza, a ryzyko poparzeń większe.

Czy zabiegi można wykonywać o dowolnej porze roku?

Jeśli skóra w depilowanych miejscach między zabiegami nie będzie opalana, zabiegi można wykonywać o dowolnej porze roku. W przypadku depilacji miejsc, które są eksponowane na działanie słońca w miesiącach letnich (np.łydki, twarz, ręce) , zalece jest rozpoczęcie serii depilacyjnej wczesną jesienią. Pozwoli to na pozbycie się niechcianego owłosienia przed wakacjami.

Szukaj

Ustal termin

Wypełnij poniższy formularz, żebyśmy mogli skontaktować się z Tobą i ustalić szczegóły.

Administratorem danych jest BI SYSTEM Piotr Białecki z siedzibą ul. Energetyków 8, 44-330 Jastrzębie-Zdrój, PL, NIP: PL6330001276. Dane wpisane w formularzu kontaktowycm będą przetwarzane wyłącznie w celu udzielania jednorazowej odpowiedzi na przesłane zapytanie.