Zadzwoń i umów wizytę: +48 573 483 555

Fotoodmładzanie

Fotoodmładzanie to zabieg poprawiający zewnętrzny wygląd cery. To idealna terapia usuwająca pierwsze oznaki starzenia się skóry. Za jednym zamachem redukuje drobne zmarszczki, przebarwienia posłoneczne, jak również rozszerzone naczynka i rumień. Fotoodmładzanie jest metodą bezinwazyjną i nie wymaga okresu rekonwalescencji.

W Laser Beauty Clinic zabiegi fotoodmładzania wykonujemy urządzeniem IPL czwartej generacji. Znajduje się ono na platformie M22 renomowanego amerykańskiego producenta, światowego lidera w technologiach laserowych, firmy Lumenis.

Zabiegi fotoodmładzania przeznaczone są już dla osób już od 25 roku życia z pierwszymi oznakami starzenia skóry takimi jak drobne zmarszczki, utrata jędrności, przebarwienia, widoczne rozszerzone pory, poszerzone naczynka.

W trakcie wykonywania zabiegu urządzenie IPL kieruje na leczony obszar wiązkę światła o precyzyjnie określonych parametrach. Światło omija zewnętrzną warstwę skóry i delikatnie ogrzewa komórki w głębszych warstwach. Stymulowane komórki wpływają na pobudzenie produkcji kolagenu w skórze.

Specjalne przygotowania do zabiegu nie są konieczne. Skóra w poddanych zabiegowi partiach nie może być opalona- minimalna przerwa po opalaniu wynosi ok.8 tygodni.

Zabiegi poprzedza bezpłatna konsultacja z kosmetologiem, dlatego przed konsultacją należy przypomnieć sobie wszystkie przyjmowane leki i suplementy diety, a także upewnić się, czy skóra nie jest opalona. Podczas rozmowy, po wypełnieniu karty zabiegowej  kosmetolog dokonuje analizy problemu skórnego, omawia plan terapii oraz oczekiwane do osiągnięcia rezultaty.

W okresie międzyzabiegowym należy unikać ekspozycji na słońce, a także stosować kremy z filtrem ochronnym o SPF 50+.

Działania niepożądane w przypadku metody IPL są na ogół niewielkie i krótkotrwałe. Z reguły tuż po zabiegu twarz jest zaczerwieniona – mija to po ok jednym dniu. Zdarza się, że występują u pacjentów obrzęki i pęcherzyki, czasami pojawiają się strupki, które goją się w ciągu kilku dni.

 

Zalecenia po zabiegu:

 • nie eksponować skóry na słońce (oraz w solarium) minimum miesiąc po zabiegu. Po zabiegu należy zabezpieczać skórę wysokimi filtrami z SPF50+
 • przez kilka dni po zabiegu nie stosować na skórę środków drażniących i wysuszających,- zalecane jest używanie kremu przyspieszającego gojenie,
 • unikać przegrzewania skóry poddanej zabiegowi (np. sauna, gorące kąpiele),
 • unikać zbędnego wysiłku zwiększającego ciśnienie krwi (np. ćwiczeń fizycznych) oraz sytuacji w których skóra jest narażona na urazy,
 • odpowiednio codziennie pielęgnować skórę; należy również ochraniać skórę przed zimnem i wilgocią poprzez stosowanie ochronnych kremów w okresie jesienno-zimowym.

Efekty

 • bardziej elastyczna, napięta i gładka skóra
 • likwidacja zmian naczyniowych (pajączki, naczyniaki )
 • redukcja zmian potrądzikowych
 • rozjaśnienie lub całkowita redukcja przebarwień
 • wyrównanie kolorytu skóry
 • pobudzenie skóry do odnowy

Umów się już teraz!

Najczęściej zadawane pytania

Jakie są przeciwwskazania?

 • ciąża, karmienie piersią
 • świeża opalenizna
 • terapia doustna retinoidami (Roaccutane) – 6 miesięcy po zakończeniu
 • aktywna bądź przebyta choroba nowotworowa
 • fotodermatozy i choroby pęcherzowe skóry
 • epilepsja
 • rozrusznik serca
 • aktywne infekcje: wirusowe, bakteryjne, grzybicze
 • bielactwo, łuszczyca, rybia łuska
 • zażywanie leków, ziół światłouczulających: dziurawiec, rumianek, skrzyp polny, pokrzywa, arcydzięgiel, mniszek lekarski, nagietek, zioła szwedzkie, herbata Figura, Deprim i inne. Leki światlouwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu wymagają odstawienia na 2 tygodnie przed zabiegiem.
 • leki rozrzedzające krew: Aspiryna, Polopiryna, Acard i inne m.in. z kwasem salicylowym. Należy odstawić na 2 dni przed zabiegiem
 • kuracje antybiotykami należy zakończyć na 2 tygodnie przed zabiegiem
 • stosowanie kremów lub maści z Vit. A, retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac, Retin A i inne) oraz Vit. C należy odstawić na 4 tygodnie przed planowanym zabiegiem, inne preparaty z substancjami o działaniu złuszczającym (np. kwasy owocowe, kwas glikolowy, salicylowy) należy odstawić 1 tydzień wcześniej.

Ile zabiegów należy wykonać?

W zależności od nasilenia problemu , dla zapewnienia najlepszego efektu, zaleca się wykonanie od 3 do 5 zabiegów co 4 - 6 tygodni. Często już tuż po 1 zabiegu następuje znaczna redukcja i rozjaśnienie zmian.

Jak wygląda sam zabieg?

Zabieg rozpoczynamy demakijażem i dokładnym oczyszczeniem powierzchni poddanej zabiegowi. Następnie zakładane są okulary ochronne i nakładany jest na skórę specjalny żel – po takim przygotowaniu kosmetolog wykonuje zabieg przykładając do skóry kryształ głowicy. Podczas zabiegu pacjentowi może towarzyszyć punktowe uczucie ciepła oraz ukłucia oraz towarzyszący zabiegowi „błysk” światła. Zabieg zamykania naczyń trwa od kilku do kilkunastu minut. Po naświetleniu całej powierzchni zabiegowej i oczyszczeniu miejsca zabiegowego z żelu, pacjent może chłodzić skórę specjalnym kompresem chłodzącym w razie potrzeby. Następnie nakładany jest specjalny krem pozabiegowy.

Czy zabiegi można wykonywać o dowolnej porze roku?

Jeśli skóra w miejscach zabiegowych pomiędzy zabiegami nie będzie opalana, zabiegi można wykonywać o dowolnej porze roku. W przypadku zabiegów w miejscach, które są eksponowane na działanie słońca w miesiącach letnich (twarz, szyja, dłonie) , zalecane jest rozpoczęcie zabiegów późną jesienią. Zarówno w okresie przed jak i pozabiegowym zalecana jest całkowita fotoprotekcja miejsc dotkniętych problemem: unikamy ekspozycji na słońce, stosujemy krem z filtrem przeciwsłonecznym SPF 50+ przez cały rok!

Jak długo trzeba czekać na pierwsze efekty?

Pierwsze efekty widoczne są z reguły zawsze już po pierwszym zabiegu. Często już po 1 zabiegu następuje rozjaśnienie przebarwień, redukcja rumienia i wyrównanie kolorytu skóry jak i stymulacja skóry do odnowy; do kilku dni po zabiegu następuje miejscowe przyciemnienie zmian barwnikowych a na efekt trzeba poczekać około 2-3tygodnie do czasu wyłuszczenia lub wchłonięcia się barwnika.

Szukaj

Ustal termin

Wypełnij poniższy formularz, żebyśmy mogli skontaktować się z Tobą i ustalić szczegóły.

Administratorem danych jest BI SYSTEM Piotr Białecki z siedzibą ul. Energetyków 8, 44-330 Jastrzębie-Zdrój, PL, NIP: PL6330001276. Dane wpisane w formularzu kontaktowycm będą przetwarzane wyłącznie w celu udzielania jednorazowej odpowiedzi na przesłane zapytanie.