Zadzwoń i umów wizytę: +48 573 483 555

Hydroksyapatyt wapnia

Jak działa zabieg?

Hydroksyapatyt wapnia to nieorganiczny związek, który w formie minerałów występuje w przyrodzie. W ludzkim organizmie jest mineralnym rusztowaniem dla tkanki łącznej. Znajdziemy go w ludzkich zębach i kościach, gdzie odpowiada za wytrzymałość. Początkowo materiał ten stosowano w stomatologii i przy rekonstrukcjach chirurgicznych. Ostatnio jednak z powodzeniem wykorzystuje się go w medycynie estetycznej jako wypełniacz do niwelowania bruzd i spłycania zmarszczek, zagęszczania skóry, modelowania konturu twarzy, odmładzania dłoni.

Hydroksyapatyt wapnia występujący w preparacie Crystalys ma postać mikrocząsteczek rozmieszczonych w żelowym nośniku na bazie wody. To preparat nietoksyczny, bezinwazyjny i bezpieczny. Nie wywołuje odczynów alergicznych i jest całkowicie akceptowany przez ludzki organizm (co poświadczają inne gałęzie medycyny, w których hydroksyapatyt wapnia sprawdza się w formie implantów). Po wstrzyknięciu daje natychmiastowy, naturalny efekt, który utrzymuje się przez długi czas.

W skórze mikrokuleczki hydroksyapatytu wapnia układają się w rusztowanie i stymulują tkanki do tworzenia nowych włókien kolagenowych. Dzięki żelowej matrycy rezultaty są widoczne od razu, ale cały proces odnowy dopiero się rozpoczyna. Po około 3-4 miesiącach od zabiegu nośnik się rozpuszcza. Mikrocząsteczki zanikają w kolejnych kilku tygodniach, a ich miejsce zajmuje nowy kolagen wytworzony przez fibroblasty. Sieć dopiero co powstałych włókien podtrzymuje tkanki, więc skóra nabiera elastyczności, jędrności i blasku. Ostateczny efekt modelowania, regeneracji i liftingu jest długotrwały, utrzymuje się nawet do 2 lat.

zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań

o zaleceniach pozabiegowych informuje lekarz podczas konsultacji przedzabiegowej

Wskazania do zabiegu

  • odmładzanie dłoni
  • utrata gęstości skóry
  • utrata owalu twarzy
  • zmarszczki

Umów się już teraz!

Najczęściej zadawane pytania

Jak długo utrzymują się efekty?

Hydroksyapatyt wapnia Crystalys zapewnia efekt sprężystej, wygładzonej skóry właściwie od razu po wstrzyknięciu. Pozwala utrzymać młodszy wygląd przez kilkanaście miesięcy (nawet do 2 lat). Trwałość rezultatów uzależniona jest od wieku pacjenta, stanu jego skóry i organizmu, trybu życia oraz ilości wstrzykniętego preparatu.

Jak długo trwa zabieg i czy jest bolesny?

Zabieg trwa zwykle około pół godziny, czasem nieco dłużej, jeśli powierzchnia zabiegowa jest większa. Sama aplikacja jest właściwie bezbolesna, tym bardziej że środek znieczulający aplikuje się razem z preparatem Crystalys. Ewentualnie na życzenie pacjenta przed przystąpieniem do iniekcji skórę można posmarować kremem znieczulającym. Wkłucia wykonuje się za pomocą naprawdę cienkiej igły, by zniwelować dyskomfort.

Jak wygląda zabieg i czy trzeba się do niego przygotować?

Do zabiegu nie trzeba się przygotowywać w żaden szczególny sposób. Ponieważ preparat jest w pełni bezpieczny, nie uczula, nie posiada w swoim składzie składników odzwierzęcych, nie powoduje niepożądanych reakcji dlatego nie ma konieczności wykonywania wcześniejszych badań ani testów.

Szukaj

Ustal termin

Wypełnij poniższy formularz, żebyśmy mogli skontaktować się z Tobą i ustalić szczegóły.

Administratorem danych jest BI SYSTEM Piotr Białecki z siedzibą ul. Energetyków 8, 44-330 Jastrzębie-Zdrój, PL, NIP: PL6330001276. Dane wpisane w formularzu kontaktowycm będą przetwarzane wyłącznie w celu udzielania jednorazowej odpowiedzi na przesłane zapytanie.